SK

Pohľadový betón

Pohľadový betón si postupne našiel cestu aj do sveta interiérového nábytku. Dnes je s obľubou používaný v kuchyni, či už v podobe zadnej steny alebo ako pracovná doska. Rovnako sa tento betón používa pri výrobe stoličiek, stolov, konferenčných stolíkov, políc, sedačiek, lavíc, svietidiel, atď. Nájsť pohľadový betón v modernej kúpeľni nie je nič výnimočné, okrem obkladu stien a dlažby sa používa pri výrobe umývadiel, vaní, sprchových vaničiek, políc, pultov.

Pohľadový betón sa vyrába zo zmesi modifikovaného polymércementu a alkalivzdorného skleneného vlákna. Táto kombinácia ponúka nové možnosti dizajnu betónových výrobkov.

VLASTNOSTI

Vysoká pevnosť – v tlaku 100 Mpa a 30 Mpa v ťahu za ohybu umožňuje pohľadový betón maximálne možné zaťaženie a extrémnu trvanlivosť tenkostenných veľkoformátových betónových dosiek.

Veľký formát a nízka hrúbka – Pri formáte dosky z pohľadového betónu 1,50 m x 3,00 m je stanovená minimálna hrúbka materiálu 10 mm. Maximálna možná dĺžka dosky z pohľadového betónu 6,00 m si vyžaduje minimálnu hrúbku 15 mm.

Tvárnosť, flexibilita, plastickosť – Materiál umožňuje výrobu betónových prvkov individuálnej 2D a 3D geometrie, ohýbanie, tvarovanie, zaoblenie rohov bez stykov a lepenia.

Autentický – Použitím základných prírodných surovín a sklenených vláken pôsobí pohľadový betón opticky ako obyčajný betón na vysokej kvalitatívnej úrovni.

Individuálny – V možnostiach kombinácie farebnosti, textúry a opracovania povrchu poskytuje nekonečné možnosti pre jedinečnosť prvkov.

Ekologický – použitie prírodných surovín, malá hmotnosť, nízke náklady na dopravu, manipuláciu a montáž, zároveň znižujú dopad na životné prostredie.

Mrazuvzdornosť, vodotesnosť, nehorľavosť – tieto vlastnosti zaručujú produktom z pohľadového betónu vysokú životnosť a široké spektrum použiteľnosti.

Predchádzajúci Ďalší

Odoberajte novinky

Odoslaním emailovej adresy pre odoberanie noviniek súhlasíte so spracovaním osobných údajov